Відповімо собі на кілька простих запитань, завдяки яким на кілька кроків наблизимося до будинку мрії. Скільки людей буде жити в будинку, чи плануємо збільшення сім'ї, а може хочемо щоб в майбутньому з нами жили наші батьки? Скільки спалень нам необхідно, скільки ванних кімнат і інших приміщень? Чи хочемо працювати вдома? Чи впевнені ми, що в змозі оплатити будівництво будинку і подальше його утримання.
Проект підібраний до Ваших вимог, побажань і можливостей.
Вибір проекту будинку повністю пов'язаний з локалізацією ділянки. Насамперед необхідно звернутися в районний центр земельного кадастру та приватизації земельних ресурсів і взяти копію актуального ситуаційного плану в масштабі 1: 10000 та 1: 2000, а також земельно-кадастрову інформацію. Це необхідно для складання загальної картини розташування ділянки, її рельєфу, інформації про сусідів, про комунікацію, про орієнтацію по сторонах світу, про підводи і наявність інженерних мереж.
Наступним кроком є оцінка всіх переваг і обмежень нашої ділянки:
сонячна інсоляція, ухил, відстані до сусідніх будинків, а також загальна картина забудови місцевості.
Аналізуючи всі ці складові можна вже позначити загальний вигляд і стиль нашого будинку. Важливими умовами при підборі проекту будинку є також наші індивідуальні потреби. Необхідно відповісти собі на деякі питання, пов'язані з людьми які будуть жити в будинку.
Скільки людей буде жити, чи сім'я буде збільшуватися, яка програма користування будинком - тільки житло або житло і послуги, можливі добудови або прибудови до будинку.
В якому стилі повинен бути майбутній будинок?
Яка сума буде інвестуватися в будівництво будинку?
На етапі підбору проекту будинку необхідно чітко проаналізувати всі можливості та потреби, щоб будинок ідеально відповідав способу життя і був придатний для цілої родини. Необхідно пам'ятати, що правильний вибір проекту будинку - вирішальний фактор у подальшому інвестиційному процесі.
Ми - фірма Архон Україна - допоможемо вам з правильним вибором будинку, який забезпечить вам безпеку і фінансовий комфорт якщо будуть додержані всі норми та правила в архітектурно-конструкційних рішеннях, котрі гарантовані досвідченим архітектурним бюро.
Як гарантувати сонце в своєму будинку?
Одним з найважливіших моментів, про які необхідно пам'ятати при розміщенні будинку на ділянці - це розташування денної зони відносно сторін світу так, щоб вдень сонце якомога довше радувало нас в будинку. Важливо, щоб денна зона будинку - вітальня, їдальня були розташовані з сонячної сторони: південної або західної. Додаткового освітлення не вимагають такі приміщення як сходи, кухня, ванна, гараж - їх можна розташувати з півночі або сходу.
1. Ділянка з в'їздом з півдня
Багато з наших будинків, завдяки відповідному розташуванню на ділянці, підходять для розміщення на ділянках з в'їздом з півдня (використовуйте дзеркальне відбиття або оберт). Вхід слід розмістити збоку будинку, а денну зону з південного заходу або південного сходу.
2. Вузька ділянка
В нашій колекції Ви знайдете великий вибір проектів будинків, підібраних спеціально для вузької ділянки. Подивіться на сайті www.archon.com.ua категорію Будинки на вузьку ділянку. Щоб побудувати будинок на ділянці, яка вужче, ніж передбачено в проекті, можна зробити в рамках адаптації наступне: прибрати або замінити стеклоблоками вікна в стіні, щоб можна було розмістити її на відстані 3м від кордону; прибрати еркер; зменшити навіси, якщо вони ширші, ніж 0,8 м; зменшити ширину балконів, якщо вона більше ніж 1,3 м.
3. Ділянка на схилі
До кожного проекту будинку можна доробити частковий або повний підвал відповідно до умов ділянки. Якщо Ваша ділянка нахилена в сторону дороги - можна доробити гараж в підвалі.
Поверховість - Перевага одноповерхового будинку це привабливий зовнішній вигляд і відсутність сходів, завдяки чому внутрішнє переміщення в будинку стає простіше. Однак він займає велику площу, зменшує цим решту ділянки, а може навіть сад.
У будинках з мансардою краще використовується площа, будинок більш стислий, а тому економний у використанні і дешевший в будівництві. Нічний простір відокремлено від денного, що надає будинку більшого затишку. Таке рішення може додатково додати почуття безпеки.
Розташування гаража - Розташування гаража всередині будівлі є більш дешевим рішенням, ніж будівництво окремого гаража такого ж стандарту. Розташувавши гараж всередині будівлі, нема потреби виходу з дому, щоб дістатися до автомобіля; більш того, ми отримуємо додаткову корисну площу над гаражем. Локалізація гаража перед будинком дозволить розташувати будівлю на більш вузькій ділянці. Окремий гараж дорожчий, але його можна зробити великим. Слід пам'ятати про те, що занадто великий гараж робить пропорції будівлі менш привабливими.
Розташування сходів - У випадку, якщо ми вибрали проект будинку з житловою мансардою або поверховий, тепер нас чекає ухвалення рішення щодо вертикальних комунікацій. Можна зважитися на ефектні сходи в денній частині, які додатково прикрасять вітальню. У свою чергу, маючи в своєму розпорядженні сходи у вхідній частині, можемо отримати можливість виділити другу квартиру на поверсі.
Розташування кухні - Важливим елементом функціонального рішення є розташування кухні. Локалізація кухні зі сторони саду є корисною, якщо у Вас є діти - ви можете стежити за їх грами і безпекою, водночас готуючи обід. Можливе об'єднання кухні з їдальнею разом з терасою. Кухня, розташована з боку головного фасаду, дозволяє дивитися на вхідну частину будинку.
Форма будинку - покрівля - Вибираючи вид покрівлі, слід пам'ятати про переваги двосхилого даху, який в порівнянні з чотирьохскатним дахом дешевше, більш функціональний, кімнати на мансарді краще освітлені та крім того, дозволяє отримати більше місця.
З іншого боку, чотирьохскатний дах має неоціненний плюс - він є унікальною прикрасою. Великий, «розлогий» будинок буде набагато краще виглядати з чотирьохскатним дахом.