Відповідні проекти: 0

    У випадку використання системи механічної вентиляції з рекуператором можна заощадити на опаленні будинку та насолоджуватися свіжим повітрям цілий рік, а значна частина тепла утримуватиметься в будинку.

    Будівельні технології, які використовувалися багато років тому, забезпечували надходження свіжого повітря в будинки за рахунок природньої негерметичності дверей та вікон. У наш час будинки майже ідеально герметичні, тому все більше людей стикаються з явищами плісняви, вогкості та духоти. За допомогою проекту механічної вентиляції з рекуператором можна уникнути цих проблем. Центральна вентиляційна установка, або рекуператор, забезпечить ефективний обмін і циркуляцію повітря в приміщенні, при цьому допоможе заощадити на опаленні.

    Система вентиляції забезпечує:

    • суттєву економію на опаленні
    • високий кліматичний комфорт: ідеальну, однакову температуру в кожному приміщенні
    • швидке видалення надлишкової вологості та вуглекислого газу, а також неприємних запахів та захист стін від плісняви

    Пропонуємо придбати Проект механічної вентиляції опційно, в комплекті з типовим проектом будинку.

    ПРОЕКТ МЕХАНІЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ З РЕКУПЕРАТОРОМ

    варто перевірити, чому рекуперація – це хороший вибір

    Система механічної вентиляції з рекуператором, потребує детального розрахунку. Ще на етапі проектування варто продумати, де розмістити центральну вентиляційну установку, а де установки подачі свіжого та виведення відпрацьованого повітря. У припливно-витяжній системі вентиляції з рекуператором для подачі свіжого повітря і видалення відпрацьованого використовується мережа вентиляційних каналів. Вони можуть бути заховані в стінах і перекриттях, а в будинках з невикористовуваним горищем найчастіше прокладені саме в цьому незадіяному просторі. Завершальним етапом виконання вентиляційної установки з рекуперацією тепла є проведення точних вимірювань всієї установки і надання підрядником відповідного протоколу вимірювань.

    Сучасна механічна вентиляція дає можливість досягти оптимальних кліматичних умов в будинку. Додатковою перевагою встановлення рекуператора є значне зменшення втрат тепла (яке втрачається через традиційні вентиляційні канали), що зменшує витрати на енергоносії, які постійно дорожчають.

    Система ҐТ (ґрунтовий теплообмінник) використовує здатність ґрунту накопичувати енергію, нагріваючи повітря взимку та охолоджуючи його влітку.

    Рекуперація – як це працює?

    Система припливно-витяжної вентиляції з утриманням тепла на основі рекуператора забезпечує повернення з повітря тепла, яке незворотньо втрачається в традиційних системах вентиляції. Свіже, прохолодне повітря всмоктується через припливну установку, потім проходить через теплообмінник центральної припливно-витяжної установки, нагріваючись в його каналах від повітря, що виводиться зсередини будинку, і далі подається в такі приміщення, як вітальня, спальня або робочий кабінет. Ідентична кількість теплого, вологого використаного повітря видаляється з приміщень ванних кімнат, туалетів і кухні. При проходженні через теплообмінник відпрацьоване повітря віддає своє тепло свіжому повітрю, що надходить ззовні, не змішуючись з ним. Весь процес відбувається практично безшумно і з мінімальними енерговитратами. Ефективна механічна вентиляція забезпечує у будинку постійну присутність свіжого повітря без необхідності активного провітрювання. Перебуваючи вдома, цей комфорт дійсно можна відчути, так само відчує його і кишеня, адже рекуперація - це не тільки свіже повітря, а й суттєве зменшення витрат на опалення.

    Система механічної вентиляції на основі рекуператора замінює гравітаційні вентиляційні комини, проте необхідно залишити газоходи для плити і каміна та гравітаційні вентиляційні комини в котельні і гаражі.

    Проект механічної вентиляції

    Проект включає:

    • технічний опис
    • рекомендації з монтажу механічної вентиляції
    • технічні креслення установки та схеми
    • специфікація матеріалів
    • схема ҐТ

    Варто знати!

    Середньостатистичній людині на добу потрібно приблизно: 1 кг. їжі, 3 л. води і... близько 30 л. повітря! Повітря, на відміну від води і їжі, найменше відчувається людиною. Можливо тому, що його не можна побачити, йому не можна надати привабливої форми чи кольору, його не можна випити чи скуштувати, і найчастіше воно не має запаху. Але від нього, перш за все, залежить самопочуття і здоров'я людини. Забруднене повітря може бути дуже небезпечним, оскільки бактерії, віруси, кліщі, пліснява, грибки і токсини, що містяться в повітрі, потрапляють в організм, коли ми дихаємо, і можуть викликати багато респіраторних захворювань, наприклад, дуже небезпечну алергію.

    Ґрунтовий теплообмінник

    Дуже хорошим доповненням до механічної системи вентиляції є установка ґрунтового теплообмінника (ҐТ). Його основна функція - попередній підігрів повітря взимку та охолодження влітку. Це дозволяє досягти ще більшої економії за рахунок зниження витрат на опалення взимку та підвищення кліматичного комфорту будинку влітку. Пропускання зовнішнього повітря через ґрунтовий теплообмінник дозволяє використовувати здатність ґрунту акумулювати енергію.

    Переваги механічної вентиляції

    • Будинок з механічною вентиляцією провітрюється за будь-яких умов - незалежно від погоди, тиску і температури.
    • Припливне повітря фільтрується, очищається від пилу, комах і т.п. Також можливе використання антиалергічного фільтра. Будинок є більш енергоощадним - незважаючи на ефективну вентиляцію, тепло не втрачається - воно утримується завдяки рекуператору.
    • Отримуються додаткові можливості - встановлений ґрунтовий теплообмінник використовує відновлювану енергію землі і дозволяє охолоджувати повітря влітку і попередньо підігрівати взимку.
    • Вентиляція повністю керована - сучасний програматор щотижня самостійно встановлює найбільш оптимальний режим роботи рекуператора.
    • Будинок стає безпечнішим - відпадає необхідність в інтенсивному провітрюванні, що не тільки усуває протяги, а й дозволяє відчувати себе в більшій безпеці: як вночі, так і під час відсутності господарів.
    • Оснащення будинку рекуперацією може коштувати зовсім небагато - якщо на етапі проектування і будівництва будинку ми ліквідуємо вентиляційні комини, вікна з мікровентиляцією, віконні провітрювачі, зробимо частину вікон глухими (фіксоване скління), зменшимо розміри радіаторів, заплануємо купівлю меншого котла, то після проведення розрахунків виявиться, що система вентиляції з рекуперацією тепла не коштує майже нічого!
    • Захист навколишнього середовища - зменшуючи потребу в опаленні, ми зменшуємо викиди парникових газів в атмосферу.

    Рекомендуємо придбати!

    Проект додаткових установок є альтернативним рішенням - його застосування може призвести до необхідності внесення змін до основного типового проекту.

    Підпишіться на розсилку ARCHON+

    Підписатися на розсилку!
    Чат з консультантом